اخبار

شرکت فناور منتخب در رسانه های تخصصی صنعت نانو سال ۱۳۹۹، تهران، ایران

AwardPics/82_1.jpgبرترین رسانه‌ها و فعالان خبری حوزه فناوری نانو در سال ۹۹، روزیک‌شنبه ۱۷ مردادماه ۱۴۰۰ در کارخانه نوآوری معاونت علمی با حضور دکتر سعید سرکار و تنی چند از فعالان رسانه‌ معرفی شدند.
ستاد ویژه توسعه فناوری‌نانو، هر سال بر اساس ارزیابی عملکرد رسانه‌ها اقدام به برگزاری جشنواره «نانو و رسانه» و تجلیل از «رسانه‌های برتر»، «افراد با عملکرد برتر» و «آثار برتر» در ترویج فناوری نانو می‌کند. امسال نیز این جشنواره به‌دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت مجازی و تنها با حضور معدودی از افراد برگزار شد و برترین‌های رسانه‌های عمومی و تخصصی در حوزه فناوری‌نانو معرفی شدند.

در این جشنواره آثار رسانه‌های رسمی در ۶ بخش “صدا و سیما”، “رادیو”، “خبرگزاری‌ها”، “روزنامه‌ها”، “عکس‌ها” و “شبکه‌های اجتماعی” بررسی شده و در هر یک از بخش‌ها آثار برتر معرفی و تقدیر می‌شوند. محور اصلی سیاست‌های محتوایی فناوری نانو در سال ۱۳۹۹ به تقویت محتواهای کاربردی و صنعتی و همچنین کمک به توسعه بازار شرکت‌های فناوری نانو متمرکز بوده که بر اساس پرداخت رسانه‌ها به این موضوعات، آثار مورد ارزیابی قرار گرفت.
در ابتدای این برنامه دکتر سرکار به تشریح نقش آگاهی مردم در توسعه فناوری پرداخت و از نقش رسانه در معرفی این فناوری تقدیر کرد.
پس از صحبت‌های دکتر سرکار برترین‌های این جشنواره به قرار ذیل معرفی شدند:

رسانه‌های تخصصی صنعت شامل «فناوران نانو مقیاس»، «کیتوتک»، «نانو فراز سپاهان»، در این جشنواره به عنوان شرکتهای فناور منتخب در فعالیت رسانه ای و ترویج صنعتی نانو مورد تقدیر قرار گرفتند.
*رتبه‌های برتر روزنامه‌ها: روزنامه فرهیختگان (صاحب اثر: ندا اظهری، عنوان اثر: عایدی دو میلیون دلاری از شراکت با چینی ها) رتبه اول و رتبه دوم روزنامه جام جم (صاحب اثر: عسل اخویان طهرانی، عنوان اثر: زلالی آب از شوری دریا).
*رتبه‌های برتر خبرگزاری‌ها: شهین مردانی از خبرگزاری فارس با عنوان “اثر بومی سازی یک دستگاه تحریمی توسط محققان ایران” حائز رتبه اول و رتبه دوم میترا سعیدی کیا از خبرگزاری مهر با عنوان اثر «فناوری‌هایی که پازل اقتصاد کشور را تکمیل می کنند/رقابت نانو با نفت».
*رتبه‌های برتر سیما (برون مرزی): یوسف جلالی با اثر رونمایی از دستگاه تشخیص کرونا RDSS حائز رتبه اول و رتبه دوم مشترک آثار سیما به سید جواد ابویی با عنوان رونمایی از ۵۷ محصول دانش بنیان رسید. افروز اسلامی از شبکه یک سیما با اثر “شعله گیر با استفاده از دانش نانو” حائز رتبه دوم مشترک آثار سیما در این جشنواره شد.
*رتبه‌های برتر رادیو: راضیه جعفری با اثر “پاراگراف” از رادیو جوان و مریم امینی با اثر “دنیای شگفت انگیزها” از رادیو ایلام موفق به کسب رتبه دوم مشترک آثار رادیو شدند.AwardPics/82_2.jpg


بازگشت