درباره ماشرکت فناوران نانومقیاس (با مسئولیت محدود) که درسال ۱۳۸۳ تاسیس شده یک شرکت دانش بنیان است و هدف آن توسعه فناوری‌های مرتبط با نانوالیاف و کاربردهای آن می باشد. محصولات و خدمات این شرکت، شامل طراحی و تولید دستگاه‌های الکتروریسی در مقیاس آزمایشگاهی، نیمه صنعتی و صنعتی در کنار دستگاه‌های ذوب، نیروریسی و دمشی با تجهیزات جانبی مختلف (منابع تامین اختلاف پتانسیل بالا، پمپ‌های سرنگی و کالکتورها) با تمرکز بر تولید ماسک‌های تنفسی، فیلترهای هوای نیروگاهی، فیلتر روغن و فیلتر هوای کابین و فیلتر هوای سوخت اتومبیل، توری پنجره، کیسه های جاروبرقی، ماسک‌های آرایشی بهداشتی صورت، زخم پوش فیلترهای اتاق تمیز، نانوپانسمانهای پزشکی و سایر محصولات مبتنی بر نانوالیاف است.
دستگاه‌های الکتروریسی آزمایشگاهی شرکت برای تحقیق و توسعه انواع نانوالیاف سرامیکی، پلیمری و کامپوزیتی مناسب بوده و دارای قیمت مناسب و رقابتی هستند و کیفیت بالایی دارند و این شرکت دستگاه‌های خود را به کشورهای خارجی نیز صادر کرده است. دستگاه‌های صنعتی الکتروریسی ساخت شرکت می توانند برای پوشش دادن بستر فیلترها با لایه ای از نانوالیاف پلیمری استفاده شوند. پوشش لایه نازکی از نانوالیاف بر روی بسترهای متداول فیلتری، موجب افزایش بازده فیلتراسیون، طول عمر فیلتر و ظرفیت نگهداری گرد و غبار بدون افزایش قابل توجه افت فشار می شود. فیلترهای هوای نانویی تولید شده، آزمایش‌های مورد نیاز را با موفقیت پشت سر گذاشته و گواهینامه های برخی موسسات مانند انرژی اتمی ایران، VTT (فنلاند) و DMT (آلمان) را کسب کرده است. همچنین این شرکت در نظر دارد فناوری‌های گوناگون مرتبط با نانوالیاف مانند نانوالیاف سرامیکی، نانوالیاف کامپوزیتی، داربست‌های نانوالیافی و نانوالیاف هسته پوسته را توسعه دهد. همچنین، دستگاه الکتروفورز مویینه که کاربردهای زیادی در زمینه جداسازی و شناسایی پروتئینها، DNA و نانوذرات دارد توسط شرکت تولید می شود.
بخش تحقیق و توسعه شرکت دارای تجهیزات میکروسکوپ الکترونی روبشی (SEM)، انواع دستگاه‌های الکتروریسی در مقیاس آزمایشگاهی و نیمه صنعتی، هموژنایزر اولتراسونیک و برخی تجهیزات تست فیلتر هوا از جمله دستگاه شمارنده ذرات معلق هوا می باشد.