جشنواره و نمایشگاه داخلی

دومین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران ۱۳۹۳ IranLabمعاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از مراکز دانشگاهی برای خرید از دومین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران حمایت 40 درصدی خواهد داشت.

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از مراکز دانشگاهی برای خرید از دومین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران حمایت 40 درصدی خواهد داشت.

به گزارش سرویس فناوری ایسنا، این نمایشگاه از 7 تا 10 خرداد در محل نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار خواهد شد.

محمود شیخ زین‌الدین، معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی و فناوری رییس جمهور، اظهار داشت: 190 شرکت با ارائه بیش از چهار هزار محصول اصلی ساخت داخل در دومین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران ثبت نام کرده‌اند.

وی، برگزاری این نمایشگاه را زمینه‌ای برای کسب و کار جدید، برآورده شدن نیاز دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و تحقق اقتصاد مقاومتی دانست و افزود: در این راستا وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با معاونت علمی و فناوری رییس جمهور تفاهم نامه‌ مبنی بر حمایت 20 میلیارد تومانی از این نمایشگاه امضا کردند. معاونت علمی و فناوری رییس جمهور نیز از خریدهای دانشگاهیان و مراکز پژوهشی در دومین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی حمایت 40 درصدی می‌کند.

زین‌الدین با بیان اینکه برخی دانشگاهیان محصولات خود را با 10 برابر قیمت داخل از خارج از کشور تهیه می‌کنند، گفت: برگزاری این نمایشگاه امکان ایجاد صادرات کالاهای داخلی را ممکن می‌کند.

به گفته وی، دومین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران هفتم تا دهم اردیبهشت امسال در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می‌شود.

گفتنی است در اولین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران که اردیبهشت ماه 92 برگزار شده بود، بیش از 127 شرکت سازنده ایرانی به ارائه هزار و 800 محصول پرداختند و بالغ بر39.5 میلیارد تومان قرارداد ساخت تجهیزات بین خریداران و سازندگان منعقد شد.


بازگشت