معرفی شرکت فناوران نانو مقیاس


About


شرکت فناوران نانو مقیاس (مسئولیت محدود)، یک شرکت دانش بنیان است که هدف آن توسعه فناوری‌های مرتبط با نانوالیاف و کاربردهای آن می باشد، در سال 1383 تاسیس گردیده است. محصولات و خدمات این شرکت، شامل طراحی و تولید دستگاه‌های الکتروریسی در مقیاس آزمایشگاهی، نیمه صنعتی و صنعتی و همچنین سیستم‌های الکتروریسی کارتریجی و دمشی با تجهیزات جانبی مختلف (منابع تامین اختلاف پتانسیل بالا، پمپ‌های سرنگی و کالکتورها) با تمرکز بر تولید ماسک‌های تنفسی، فیلترهای هوای نیروگاهی، فیلتر روغن و فیلتر هوای کابین و فیلتر هوای سوخت اتومبیل، توری پنجره، کیسه های جارو برقی، ماسک‌های آرایشی بهداشتی صورت، زخم پوش و ... مبتنی بر نانوالیاف است.
دستگاه‌های الکتروریسی آزمایشگاهی شرکت FNM برای تحقیق و توسعه انواع نانوالیاف سرامیکی، پلیمری و کامپوزیتی مناسب هستند. این دستگاه‌ها دارای قیمت مناسب و رقابتی هستند و کیفیت بالای آنها موجب شده تا به چندین کشور نیز صادر شوند. دستگاه‌های صنعتی الکتروریسی ساخت شرکت FNM می توانند برای پوشش دادن بستر فیلترها با لایه ای از نانوالیاف پلیمری استفاده شوند. با پوشش لایه نازکی از نانوالیاف بر روی بسترهای متداول فیلتری، موجب افزایش بازده فیلتراسیون، طول عمر فیلتر و ظرفیت نگهداری گرد و غبار بدون افزایش قابل ملاحظه افت فشار می شود. فیلترهای هوای نانویی تولید شده، آزمایش‌های مورد نیاز را با موفقیت پشت سر گذاشته، استانداردهای مربوطه را کسب کرده و گواهینامه های برخی موسسات مانند VTT (فنلاند) و DMT (آلمان) و انرژی اتمی ایران را کسب کرده است. علاوه بر این، شرکت در حال توسعه انواع فناوری های مربوط به نانوالیاف شامل نانوالیاف سرامیکی، کامپوزیتی و داربست‌ها پزشکی می باشد.
دپارتمان تحقیق و توسعه شرکت FNM دارای تجهیزات زیر است: میکروسکوپ الکترونی روبشی (SEM)، انواع دستگاههای الکتروریسی در مقیاس آزمایشگاهی و نیمه صنعتی، هموژنایزر اولتراسونیک و تجهیزات تست فیلتر هوا و دستگاه تست هوادهی
پلتفرم نانوالیاف در مرکز صنعتی‌سازی نانوفناوری کاربردی (ICAN) در سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران راه‌اندازی شده است که با فراهم‌آوردن تجهیزات و ماشین‌آلات از مقیاس آزمایشگاهی تا نیمه‌صنعتی موجب هموار شدن فعالیت صنایع، محققان و دانشگاهیان علاقه‌مند مشارکت در پروژه‌های کاربردی گردیده است.


chart